PoSzaluPL
Autor: PoSzaluPL
19/11/2015
Lech Poznań, Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań oraz habitatON zapraszają do udziału w akcji, której celem jest promocja Powstania Wielkopolskiego w Polsce. Projekt realizowany jest w ramach PoSzaluPL.

Dlaczego Powstanie Wielkopolskie?

Warto celebrować polskie sukcesy, a do nich z pewnością należy to powstanie. 

 • Dzięki zwycięstwu w granicach II RP, obok Wielkopolski, znalazły się Kujawy i Pomorze oraz pośrednio Śląsk, a więc terytoria, które stanowiły o sile gospodarczej przedwojennej Polski.
 • Powstańcy Wlkp. tworzyli najlepiej zorganizowane i uzbrojone siły Wojska Polskiego. Po zwycięskim powstaniu brali udział w walkach o Lwów, a później w wojnie polsko-bolszewickiej, które także były wygrane.
 • Podczas Powstania Wielkopolskiego zdobyto na wrogu najwięcej łupów wojennych w historii polskiego oręża. 

Wymieniać można by dłużej, ale więcej ciekawostek zostawiamy na realizację akcji : )

 

 

Dołącz!

 • Zostań ambasadorem akcji - dobrze się bawiąc i promując sukcesy Polski oraz aktywności kibiców. 
 • Prowadząc stowarzyszenie kibiców, klub lub organizację sportową - zadziałaj wspólnie z innymi, ponad podziałami, pokazując moc kibiców oraz fakt, że warto wspierać swój lokalny klub.  
 • Prowadząc firmę - zyskaj rozgłos i zaangażowanie w swoją markę nawet kilkuset tysięcy osób! To Ty decydujesz o jej zasięgu (miasto, województwo, kraj). 

  

 

Geneza
Pomysłodawcą pierwowzoru akcji jest Pan Paweł Szałamacha, który zainicjował podobne działanie w ramach Ice Bucket Challange po wielkopolsku. Zyskując rozgłos, ponad partyjnymi podziałami, kandydaci do parlamentu wsparli organizowane przez SKLP obchody 97 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 

 

Tym razem nie chodzi o wpłaty, a przede wszystkim o rozgłos. Akcja będzie się działa w całym kraju,  wśród kibiców i sportowców, ich rodzin oraz znajomych, klubów i organizacji sportowych, a także firm.   

 

  

Organizatorzy:

 1. KKS Lech Poznań SA, który zadba o rozgłos akcji. Zaangażowani w to zostaną jego pracownicy, ale również piłkarze. 
 2. Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, odpowiedzialne za organizację kibicowskich obchodów 97 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W tym roku będą one miały szczególną formę.
 3. habitatON, pomysłodawca akcji, odpowiedzialny za jej koordynację. 

 

 

Scena akcji:

 

 

Tematyka:

 1. Powstanie Wielkopolskie - w tym temacie planujemy kilka rodzajów aktywności, m.in.:
  • Ważne fakty oraz ciekawostki o zwycięskim zrywie niepodległościowym - w lekkiej formule social mediowej, angażując uczestników akcji.
  • Wyzwania - Poprzez tą formę aktywności (nominacje do udziału) będziemy bawić się i wzajemnie wciągać w akcję.
 2. Aktywności klubów i kibiców - promujemy kibicowanie, koncentrując się na m.in. takich aspektach, jak: oprawy czy ogólnospołeczne akcje kibicowskie oraz na meczach. Chcemy pokazać, że warto wspierać swoje lokalne kluby i ekipy. Zaczynamy od Lecha Poznań i SKLP, zapraszając do współpracy pozostałe stowarzyszenia kibiców, kluby i organizacje sportowe. 
 3. Konkursy, gry i zabawy - chcemy dostarczyć sporo rozrywki kibicom i innym uczestnikom akcji, jednocześnie promując firmy ją wspierające. 

    

  

Mechanika
Akcję opieramy o pomysły i rozwiązania, które sprawdziły się w podobnych przedsięwzięciach:

 1. Wyzwanie - zobacz więcej.
 2. Zakład - zobacz więcej.

 

  

ZAPRASZAMY!

  

Tomasz Mosiński
30.11.2015, 04:15